Вести
Ивановски Победник , Симева Финалист на турнирот во Ренинген Германија  20-08-2018
Нашите млади тенисери Калин Ивановски и Александра Симева, остварија голем успех на Теннис Еуропе турнирот во тенис за Јуниори и Јуниорки до 14 години во Ренинген Германија Категорија 1, Jugend Cup Renningen/Rutesheim International Deutsche Tennis meisterschaften U16

Турнирот се одржа во периодот 13-18.08 2018 година , а учество земаа 75 тенисери и 60 тенисерки.

Финале пораз од Катерина Димитрова, Бугарија 46 06,
Александра настапи и на турнирот  во двојки со партнерката Мариа Сара Попа од Романија и стигнаа до финалето, каде загубија со 61 62 од двојката, Катерина Димитрова Бугарија и Лаура Хиетаранта од Финска.

На истиот турнир, во истиот период, но за Јуниорки до 16 години, настапи и нашата тенисерка Јана Стојанова, која го освои турнирот во Двојки со партнерката Клаудија Бубелите од Литванија, победија во финалето со 63 61 против Руската двојка Анастасија Гурева и Алевтина Ибрагимова.